فایل ورد مقاله مديريت انرژي الکتريکي نيروگاه هاي مجازي مبتني عمده بر توربين هاي بادي و سيستم ذخيره انرژي باتري

لینک دانلود

فایل ورد مقاله مديريت انرژي الکتريکي نيروگاه هاي مجازي مبتني عمده بر توربين هاي بادي و سيستم ذخيره انرژي باتري دارای 10 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله مديريت انرژي الکتريکي نيروگاه هاي مجازي مبتني عمده بر توربين هاي بادي و سيستم ذخيره انرژي باتري کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله مديريت انرژي الکتريکي نيروگاه هاي مجازي مبتني عمده بر توربين هاي بادي و سيستم ذخيره انرژي باتري،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله مديريت انرژي الکتريکي نيروگاه هاي مجازي مبتني عمده بر توربين هاي بادي و سيستم ذخيره انرژي باتري :


محل انتشار: اولین همایش سراسری محیط زیست، انرژی و پدافند زیستی
تعداد صفحات:10
نویسنده(ها):
میلاد معافی – دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تبریز

چکیده:
تولید انرژی در نیروگاه های مرکزی و انتقال انرژی از خطوط انتقال به مصرف کنندگان عموما دارای تلفات توان زیادی می باشد. منابع تولید پراکنده خصوصا منابع انرژی تجدیدپذیر (RES) و سیستم ذخیره انرژی باتری (BESS) در شبکه های توزیع صرفه جویی هزینه بالایی به موجب کاهش تلفات سیستم دارد و گاهی استفاده از این منابع در شبکه اجتناب ناپذیر است. اگر این منابع تولید پراکنده کوچک بخواهند به شبکه سراسری متصل شوند و به طور مستقیم در بازار انرژی سهیم باشند، در این صورت هر دو بازار انرژی و توزیع چالش های بسیار زیادی برای کنترل و برنامه ریزی شرکت این منابع در تغذیه مصرف کنندگان دارد. استفاده از نیروگاه های مجازی (VPP) به عنوان یک واحد متمرکزکننده و جمع کننده منابع تولید پراکنده با سیستم مدیریت انرژی داخلی به منظور رقابت با نیروگاه های مرکزی و مشارکت در تامین بخشی از توان مصر ف کنندگان و سهیم بودن در بازار برق، یک راه حل مناسب برای این منابع تولدی پراکنده و برطرف کردن چالش های شبکه می باشد. نیروگاه مجازی (VPP) دارای سیستم مدیریت انرژی اصلی می باشد. بنابراین، این نیروگاه ها می توانند با اپراتور سیستم توزیع هر سیستم مدیریت انرژی داخلی هرکدام از منابع تولید پراکنده از سیستم مدیریت انرژی اصلی در ارتباط باشند. بنابراین VPP می تواند تصمیم بگیرد که هرکدام از واحدهای تولیدی در چه زمانی و چه مقدار توان به شبکه اصلی تزریق می کند. از طرف دیگر، انواع مختلفی از منابع تولید توان شامل منابع انرژی تجدیدپذیر و سیستم ذخیره انرژی باتری در زمان های پیک بار نیاز به مدیریت انرژی مناسب برای تغذیه مصرف کنندگان دارند. در این مقاله مدیریت انرژی نیروگاه های مجازی مبتنی عمده بر توربین بادی و منابع تجدیدپذیر و سیستم ذخیره انرژی در سناریوهای مختلف برای ارزیابی کنترل و پخش بهینه توان الکتریکی به کمک نرم افزار MATLAB مورد بررسی قرار می گیرد.

توضیحات بیشتر