فایل ورد مقاله معماري بومي مناطق سرد و کوهستاني ايران، معماري پايدار منطبق بر محيط زيست (نمونه موردي سنندج)

لینک دانلود

فایل ورد مقاله معماري بومي مناطق سرد و کوهستاني ايران، معماري پايدار منطبق بر محيط زيست (نمونه موردي سنندج) دارای 20 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله معماري بومي مناطق سرد و کوهستاني ايران، معماري پايدار منطبق بر محيط زيست (نمونه موردي سنندج) کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله معماري بومي مناطق سرد و کوهستاني ايران، معماري پايدار منطبق بر محيط زيست (نمونه موردي سنندج)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله معماري بومي مناطق سرد و کوهستاني ايران، معماري پايدار منطبق بر محيط زيست (نمونه موردي سنندج) :


محل انتشار: اولین همایش ملی معماری، مرمت، شهرسازی و محیط زیست پایدار
تعداد صفحات:20
نویسنده(ها):
زینب کرکه آبادی – عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان
هومن مسگریان – کارشناس ارشد برنامه ریزی شهری، دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان، عضو باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان

چکیده:
یکی از مهمترین نیازهای بشر از همان ابتدای خلقت مسئله مسکن و سرپناه بوده است. امروزه عدم تعادل میان معماری با محیط زیست و طبیعت باعث بروز آثار ناخوشایندی از جمله آلودگی محیط زیست، کاهش منابع طبیعی، تغییرات اقلیمی و کاهش روزافزون منابع انرژی شده است. از این رو طراحان و معماران می کوشند تا راه حل های مناسبی را در جهت طراحی بناهای سازگار با محیط زیست، بیابند. معماری بومی ایران مصداقی روشن از طراحی آگاه از انرژی است. به رغم مطرح شدن مباحث زیست محیطی در دنیای متاخر، عملا تمامی این اصول توسط پیشینیان ما به کار گرفته شده است. معماران پیشین، در طراحی محیطی ناگزیر از تکیه بر منابع طبیعی و انرژی های پاک بودند که پایان ناپذیرند. در این مقاله بر اساس ماهیت موضوع از روش های توصیفی استفاده شده و یافته های تحقیق با بهره گیری از منابع مرج، ترسیم و مقایسه های اماری و کمی، و بعضا کیفی با گرام ها و روشهای ریاضی، به تحلیل و بررسی تاثیرات محیطی جغرافیایی و اقلیم منطقه در معماری فضای سنتی شهر سنندج پرداخته است. بر این اساس معماری پایدار در مناطق سرد و کوهستانی چون سنندج، نوعی طراحی اگاه از انرژی و منطبق بر محیط زیست شهری و طبیعت بوده و الگویی مناسب از معماری پایدار به شمار می رود.

توضیحات بیشتر